לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

התיישנות כישורים

המהפכה התעשייתית גרמה לנו להיות מודעים לנושא התיישנות הכישורים. הקורבנות לתופעה כוללים הן עובדי כפיים והן אנשים שמוחם הוא כלי העבודה שלהם. מדענים, מהנדסים, רופאים ומנהלים עיסקיים הם פגיעים. הכשרה שנמשכה בזמנו שנים רבות הופכת למיושנת תוך עשר עד חמש עשרה שנים. במקצועות היי-טק, יש צורך בקורסי ריענון תכופים. במקרים מסוימים העידכון חייב להיות מתמיד.

הזדמנויות ליישום

מנהלים יכולים להשתמש באיום ההתיישנות כתזכורת להישאר מעודכנים. עידכון כרוך ביותר מאשר מכונות ושיטות חדשות. לדוגמה, שני דברים עשויים להתרחש: (1) תנודות תרבותיות עלולות לפגום בתעשייה שלמה - גורל הקולנוע עם התבססות הטלוויזיה; ו-(2) אנשים צעירים שהוכשרו לאחרונה מחליפים אנשים קשישים יותר מאחר וכישוריהם מעודכנים יותר וקיימת אצלם נכונות לעבוד תמורת שכר נמוך יותר.

מנהלים בדרגים בינוניים הם הפגיעים מכולם. דוגמה אחת: נתוני התעסוקה בתעשיית המחשבים בארה"ב מראים שבעוד שהדרגים הגבוהים והנמוכים שומרים על משיכתם מבחינה תעסוקתית, מנהלים בדרג בינוני בעלי נסיון ניכר בציוד ובחשיבה של אתמול אינם כה מבוקשים.

דוגמה

מחשבים וענפי היי-טק אחרים אינם היחידים המועדים להתיישנות. שקול כיצד הבטחון בעבודה אבד עבור אשת מקצוע אחת בתחום הסרטים והוידאו:

לאחר שהשיגה תואר בקולנוע מהאוניברסיטה ב1955-, דליה אלון החלה לעבוד כעוזרת לעורך סרטים והתקדמה בהתמדה. ב1972- היא התמנתה למפיקת סרטי פרסומת בחברת הפקות. אולם ב1975- נמכרה החברה למתחרים. בעל החברה, מר רובינשטיין, שאל את דליה האם היא מעונינת שהוא ידבר בזכותה אצל הבעלים החדשים, והיא השיבה בשלילה. היא החליטה לעזוב ולעבוד כעצמאית.

העבודות זרמו. היא הפיקה סרטים קצרים, לרבות סרט על שתיית משקאות חריפים אצל בני נוער שזכה בפרס, וסרטים לתעשייה. לאחר זמן מה, הפסיקו עבודות ההפקה להגיע והיא חזרה לעריכת סרטים. דליה שכרה חדר עריכה והתקשרה עם לקוחות קודמים. ואז, אפרים קלר, עמית לשעבר ועכשיו שותף בחברה להכנת סרטים לשידור, הציע לה לעבוד אצלו במכירת שירותי החברה וקצת בעריכה.

"דליה", הוא אמר לה, "את תהיי נהדרת. את מכירה את כולם וכולם מכירים אותך." ידידיה המקצועיים היו התחלה טובה והיא הצליחה להביא כמה לקוחות חשובים. אולם היא התחילה להרגיש לא במקום. בתחילת שנות החמישים לחייה, היא היתה העובד הקשיש ביותר בשטח. יום אחד, בחדר העריכה, היא הבינה שהעורך ועוזרו המבצעים במומחיות פעולות שהיא ניסתה לבצע ללא הצלחה, הם בסוף שנות העשרים לחייהם.

"בסדר," היא אמרה לעצמה, "לא חייבים לאהוב את העבודה." אבל היא הרגישה שמגיעה לה הכרה כספית גדולה יותר ואמרה זאת לאפרים קלר. הוא הבטיח לה לשוחח עם שותפו. כמה שבועות חלפו והיא פנתה למזכירתו של אפרים וביקשה להיפגש עימו. הוא לא השיב על פנייתה. בסופו של דבר היא הבינה את הרמז. מדוע לתת לה העלאה כאשר הם יכולים לתת את העבודה לאדם צעיר יותר, כזה שיקרין תדמית צעירה יותר של החברה ויסכים למשכורת נמוכה יותר?

ידידה ניסתה לשכנע אותה להצטרף אליה לעיסקי הנסיעות. היא מאד לא רצתה לזרוק לטמיון את כל ההכשרה ושנות הנסיון, אולם הגיע הזמן לנסות משהו חדש.

איך ליישם

התיישנות קריירה היא תופעה שכיחה בהרבה דרכים ומקומות. שיקוליו של המנהל צריכים להיעשות על-פי התוכן של מצבו המסוים. כמה קווים מנחים:

1. שינויים בעסק שלך. במקרים מסוימים ההתפתחויות הן מהירות, ובמקרים אחרים פחות. קצב ההתקדמות - וההתיישנות - צריך להישפט על בסיס כל מקרה לגופו.

2. בעיית הגיל. כאשר קצב השינוי מהיר, עלול להיווצר פער דורות. נסיונם של אנשים קשישים נעשה בלתי-רלבנטי ומתחרים צעירים יותר עשויים להיות בעלי כישורים טובים יותר.

3. ניכור. גורם זה יכול לשמש כפגם עיקרי. זוהי תוצאה ולאו דוקא היבט של התיישנות והיא מעצימה את תחושת אי-הנוחות של האדם המבוגר יותר הנמצא בין "זרים".

4. תחרות בכישורים ושכר. האדם המבוגר יותר עשוי להיות במצב נחות בהשוואה למתחרה צעיר. ראשית, האחרון מפיק תועלת מהכשרה מעודכנת. שנית, אדם צעיר יותר מוכן לקבל עבודה בתשלום נמוך יותר. שלישית, יש חברות המעדיפות עובדים צעירים יותר שיקרינו תדמית עכשווית.

עבור מנהלים המרגישים שהם נמצאים בסכנה, מומלץ על תוכנית צמצום ההתיישנות:

* שאל את עצמך, "מה אני רוצה לעשות ביתרת הקריירה שלי? זוהי שאלה בסיסית בכל מחשבה על תוכניות לעתיד. לא קל לענות עליה, אבל היא מצדיקה חקירה.

* בדוק את דפוס יצירת ההתיישנות בארגון שלך. שקול הן את מצבה של החברה והן את מצבו של המקצוע או תחום האחריות כדי לקבוע האם האיום עבורך הוא אמיתי וקרוב, קטן ומרוחק או בלתי-קיים.

* נסה להישאר בראש המירוץ. יש כמה אפשרויות, כגון:

- חינוך מחדש

- הכשרה מחדש

- קורסים, ספרים, השתלמויות, וכן הלאה

- הסבה לתחום קשור בעל יתרונות רבים יותר עבורך

- עיסוק בייעוץ בתחום המומחיות שלך

- הקמת עסק עצמאי

* החלט על המדיניות שלך. חשוב על המצב וגבש תוכנית פעולה שתתחיל תקופה של צמיחה חדשה ותסייע בשיפור מעמדך בהווה ובעתיד.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .