לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

שאיבת רעיונות

זהו רעיון טוב עם שם גרוע. המונח "שאיבת רעיונות" הוא שלילי והקונוטציה שלו היא ניצול של עמיתים וידידים. התחושה היא שהם מנושלים מזמנם ומפירות חשיבתם. עם זאת, כאשר משתמשים בשאיבת רעיונות באופן קונסטרוקטיבי, כולם, לרבות הארגון, מפיקים תועלת.

נוהל "שאיבת" הרעיונות הוא נפוץ ופשוט. הוא כרוך:

* בפער המידע. יש צורך מורגש בידע, בעיה מחפשת פתרון.

* השואב. זהו אדם המחפש ייעוץ, דיעות, רעיונות או נסיון רלוונטיים לנושא הנדון. הוא מעונין לפנות לאחרים בבקשת עזרה.

* הנגזל. אלה הם צופים תמימים מן הצד, העובדים בשולחן הסמוך או השכנים לארוחת הצהרים.

הזדמנויות ליישום

השתמש בשאיבת רעיונות בכל פעם שהציוד השכלי שלך לפתרון בעיות אינו מוכיח את עצמו, החשיבה שלך עצלה, מועד ההגשה מתקרב ויש מישהו קרוב שיכול לעזור.

דוגמאות

1. רונית בכר מקבלת שיחה דחופה מהבוס שלה: "יש לנו ישיבה מיוחדת ב3- אחה"צ לבדיקת מצב המחסן שהוצף. אני רוצה שתעלי רעיונות להשלמת המוצרים שניזוקו מהמחלקה שלך כמה שיותר מהר." זוהי בעיה קשה ובלתי-צפויה, ורונית זקוקה לכל העזרה שתצליח להשיג. היא מתקשרת עם שלושה מעמיתיה המבריקים ביותר כדי לקבל את רעיונותיהם לתוכנית חירום להשגת הכמות הגדולה ביותר שניתן של מוצרים בזמן הקצר ביותר. היא נכנסת לישיבה הרבה יותר מוכנה מאשר היתה לו פעלה לבדה.

2. משה גרין מנסה לפתור בעיית תיזמון של מעבר משתיים לשלוש משמרות בהפעלת המחשב. יש הרבה היבטים למצב ומשה חושש שהוא אינו מודע לכל ההיבטים, חרף התידרוך שקיבל מהבוס שלו ומעובדיו. בעיות בטחון ותחזוקת שירותי התמיכה לאחר חצות רומזים על היבטים בהם אין לו כל נסיון. אולם, הוא מכיר מנהלים שעבדו בעבר על משמרת שלישית, והוא מחליט להתייעץ איתם כדי לשמוע את רעיונותיהם לגבי בעיותיו.

איך ליישם

זכור ששאיבת רעיונות שונה מסיעור מוחות (ע"ע) וכינוס ישיבה. שני אלה הם נהלים קבוצתיים. שאיבת רעיונות יעילה מתבצעת באופן הטוב ביותר כאשר אתה מתבודד עם אדם אחד ונמנע מנהלים ולחצים קבוצתיים. גישה שיטתית יכולה להעניק לך את התועלות המירביות:

1. הבהר את הצורך. יש לך הרבה בעיות והזדמנויות לחיפוש מידע, ולא כולם מצריכים שאיבת רעיונות. מאחר ושאיבת רעיונות היא קלה לביצוע, היא מועדת לשימוש יתר. השתמש בנקודות הבאות כדי לאמת את הצורך שלך:

* המידע שאתה רוצה אינו זמין ממקורות אחרים. לדוגמה, אם אתה רוצה לדעת מה המרחק מקאן לניצה, אתה יכול להשיג את המידע מהר יותר מאטלס או מסוכנות נסיעות מאשר מהתדפקות על דלתותיהם של ידידיך.

* תמיד יש אנשים שיהיו מוכנים לעזור אם הם יכולים.

* אל תיתן לאדם השני "מטלה" שהינה שלך. "מאד התרגזתי על אפרים," מדווח מנהל אחד, "כאשר הוא ביקש ממני להשיג לו מידע ממחלקת שיווק בגלל שהוא היסס לעשות זאת בעצמו." אל "תדחוף" לאחרים את העבודה הקשה שלך.

2. וודא שאתה רצוי. אפילו עמית ידידותי יתנגד להפרעה כאשר הוא עסוק. מאחר ושאיבת רעיונות היא לעתים קרובות ספונטנית, בדוק האם זה נוח לאדם השני.

3. הכרז על מטרתך. למרות שיש אנשים שיאמרו בפשטות, "הייתי מעונין לשמוע אילו רעיונות יש לך", הקונוטציה של המונח עשויה ליצור היסוס בלתי-נחוץ. שורת פתיחה כמו "יש לי בעיה וחשבתי שאולי אתה תוכל לעזור," או, "אני תקוע עם בעית כוח-אדם שלדעתי יש לך נסיון בה," היא ברורה, ישירה ומכניסה את השיחה למסלול הנכון.

4. אל תיתן שיובילו אותך לוויכוח. זכור, אתה מנסה להשיג את דיעותיו, רעיונותיו, שיפוטו של האדם השני. יש אנשים הנופלים למלכודת של בקשת דיעה ואז מתחילים למתוח עליה ביקורת אם היא נראית להם שגויה. שואב רעיונות מחוכם אינו נוהג כך. ללא ספק, האדם השני לא יתלהב למצוא את עצמו במאבק כאשר הוא זה שבאדיבותו ענה לבקשת עזרה.

5. הפגן את תודתך. האדם השני עוזר לך. הדרך בה אתה מקבל את המידע וכן האופן בו אתה מודה יוצרים את ההבדל.

6. רשום הערות. כדאי לתעד את השיחה. אחת הסיבות: הפרטים עשויים להיות טכניים, ואתה רוצה להיות בטוח שתזכור אותם. היבט נוסף הוא ההכרה בתרומתו של השני. יש מקרים בהם רעיון או מידע מעמית היווה תמריץ לרעיון מקורי שלך ולאו דוקא היה שימושי בפני עצמו. כאשר מתעוררת שאלה לגבי מקור החומר, תיעוד השיחה יוכל להבהיר את הנושא.

7. תן קרדיט. האדם שנתן לך מידע מועיל צריך לזכות בהכרה, במיוחד אם התרומה מובילה להישג יוצא דופן. אפילו אם התמורה אינה גדולה, הבעת תודה, אפשר בנוכחות אחרים, בנוסף לכל מה שנאמר בראיון, מראה את הערכתך. היא גם מסייעת לך להישאר שואב רעיונות בעמדה טובה המבטיחה לך שיתוף פעולה מצד עמיתיך גם בעתיד.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .