לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

מחזור החיים של רעיון

רעיונות אינם מתים, ולמרות שהם עלולים לדעוך, רק לעתים נדירות הם נעלמים לגמרי. מעקב אחר מחזור החיים של רעיונות ניהוליים שצמחו בהיסטוריה מראה כמה שלבים: שלב הפיתוח, שלב הפופולריות, שיא, ירידה, איבוד ענין ואחר כך, לפעמים, לידה מחדש באותה אדרת או באדרת שונה. הענין ברעיונות הלוכדים את דמיונה של ההנהלה, משגשגים בסמינרים לניהול ואז פורשים למקום מנוחה מסתורי כמו בית-הקברות האגדתי של הפילים.

הזדמנויות ליישום

הבנת שלבי הענין יכולה לשמור על מנהלים עדכניים במיגוון המשתנה של נושאים התובעים את תשומת ליבם של אנשי המקצוע. ידע זה יכול לסייע למנהל לחקור את ערכו המעשי של רעיון ולהמעיט את משיכתו הפופולרית. לא תמיד השניים צועדים יד ביד.

דוגמאות

1. סיעור מוחות (ע"ע) הוא דוגמה טובה למושג שהיה פופולרי מאד בארה"ב, נוצל באופן נרחב - בכמה ארגונים אי אפשר היה לפתוח דלת של חדר ישיבות מבלי לשמוע את המולת סיעור המוחות - ואז נעלם לחלוטין מהזירה הניהולית. ועם זאת, טכניקה זאת עדיין מנוצלת בחברות שמנהליהן מודעים לתועלות הייחודיות שבה.

2. אפס ליקויים (ע"ע) הוא רעיון נוסף ששלט בסדרי היום של ההשתלמויות הניהולית בארה"ב במשך כמה שנים, רק כדי להיעלם גם הוא, אלא שבמקרה זה הוא שב לתחיה באדרת שונה, מובנה בתוך הרעיון של "ניהול איכות כוללת" (ע"ע). גם כאן, מנהלים שנונים המבינים את היתרונות שבטכניקה ומדוע היא עובדת, ממשיכים ליישם גרסה אישית של הרעיון ולדווח על יתרונותיה.


איך ליישם

מושג מחזור החיים של רעיון ניתן ליישום בשתי דרכים; ראשית, לשימושך האישי. לדוגמה, מנהל אחד מפיק הנאה מקצועית משמעותית, ולטענתו גם רווח, מחקירת חוכמתם של מנהלים אחרים בטקסטים, כתבי עת ותוכניות הכשרה ישנות. הוא מבחין בדרך-חשיבה מסוימת או נוהל ומפתח יישום עדכני שלו. "אני מוצא רעיונות טובים מאד שהוזנחו, על-פי רוב עקב העדר קבלה נרחבת. אין זה סוד שהנהלות נתפסות לאופנות בדיוק כמו הציבור הרחב וכל מקצוע אחר."

שנית, מנהלים בדרגים נמוכים יותר ומנהלים בהכשרה יכולים להפוך לעובדתיים יותר בחשיבתם. ניתן להכניס את תגובתם לאופנות לפרספקטיבה נכונה תוך המרצתם לחיפוש אחר רעיונות חדשים על-ידי ניתוח והערכה של רעיונות שהוזנחו.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .