לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

ידידות בעבודה

ידידות היא גורם מעשיר של נסיון העבודה. חברים בעבודה מוסיפים למשימת הפרנסה את התענוג של חברות, הומור וחמימות שהינם אולי הגורם החשוב ביותר שאינו מוזכר לעולם לסיפוק מהעבודה.

כל מקרה שונה. יש מנהלים הנמנעים מחברויות במקום העבודה בעוד שלמנהלים אחרים יש חברים רק ממקום העבודה. יש כאלה המתייחסים לחברים עיסקיים וחברתיים פחות או יותר באופן זהה, בעוד שאחרים מציבים גבול ברור בין השניים. לדוגמה, מנהל א' עוזב את חבריו במשרד יחד עם השולחן והמגירות, בעוד שב' מנסה לשלב בין שתי הקבוצות. חרף היתרונות, ידידות עבור המנהל מחייבת כמה אזהרות.

הזדמנויות ליישום

התנאים במקום העבודה יוצרים מתחים ועימותים אתיים העלולים להעמיס על היחסים, לא רק עבורך, אלא גם עבור האדם השני. כמו כן, הציפיות ממנהלים המייעצים לעובד כפיף שהוא גם ידיד עלולות לגרום לסיבוכים. הידיעה כיצד לטפל בתחום בעייתי זה עשויה להגן על הרווחה הנפשית והקריירה.

דוגמאות

1. מנהלת המשרד עדינה שילה ואפרת ליפשיץ היו ידידות קרובות והמשיכו להיות כאלו גם לאחר שעדינה התמנתה למנהלת המשרד שהקימו יחדיו. אולם יום אחד אמר הגזבר לשילה שציוד עיבוד התמלילים ששקלו נמצא בדרכו למשרד. לאחר שההודעה נמסרה לקבוצה, מחתה אפרת לעדינה: "אני רוצה להשתמש במכונת הכתיבה הישנה שלי. מעולם לא הייתי טובה עם ציוד חדשני."

גם לשילה היו ספקות לגבי יכולתה של אפרת. אפרת ביקשה ממנה אישור להמשיך לעבוד עם מכונת הכתיבה הנוכחית שלה והמנהלת אמרה שהיא תנסה.

"התשובה," אמר הגזבר, "היא לא. ברגע שאנחנו מתחילים להרשות יוצאים מן הכלל, אנחנו מחוסלים. חוץ מזה, אנחנו רוצים להיפטר מחלק מהעובדים הותיקים. אנחנו נביא אנשים צעירים בעלי נסיון על הציוד החדש."

כשאפרת שמעה על הסירוב, היא אמרה, "נראה לי שאני צריכה לחפש עבודה אחרת. למרבה המזל, אני יודעת גם קצרנות." וזאת היתה התוצאה. עדינה הרגישה אשמה שלא יכלה לעזור, ואפרת סברה שחברתה לא ניסתה מספיק בשבילה. הידידות הסתיימה.

2. הישיבה נגמרה והבוס אמר לדני, "מתי אתה מתכוון לספר לחיים?"

"ביום שישי אחה"צ. סוף השבוע ירכך קצת את המכה." ובאותו יום שישי דני סיפר לחיים גורן, שותפו למשחק הטניס, ידיד ועמית לעבודה במשך חמש עשרה שנים, שהוא מפוטר. לאחר שקלט את הידיעה, חיים שאל האם יוכל להישאר למשך שנה או שנתיים נוספות, שאחריהן יוכל לצאת לפנסיה מוקדמת.

"אתה חייב להשיג לי את זה לפחות, דני."

"חיים, אני באמת לא יכול. כבר דיברתי עם מ.ר., אבל זה בלתי-אפשרי. הוא אומר שהוא חייב לחתוך עד העצם. ניסיתי הכול..." זה היה היום הקשה ביותר של דני מזרחי. הוא מעולם לא שכח את הכאב בעיניו של חיים.

איך ליישם

הדוגמאות ממחישות את הלחצים שהמבנים הניהוליים עשויים לכפות על הידידות. שני המקרים מדגימים מצבי משבר. למרבה המזל, יש גם צד חיובי למטבע. להלן כמה נקודות המציבות את הדברים בפרספקטיבה.

1. אינקובטור ידידות. סביבת העבודה מטפחת ידידות. לך ולעמיתיך יש תחומי ענין ונסיון משותפים ואתם עשויים אפילו לגשת ביחד לביצוע פרויקטים. "מדברים על העבודה" הוא אולי משפט ביקורתי בין נשים לבעלים, אבל עבור המעורבים, היכולת לשוחח, לנתח, לדון להתווכח ולצחוק על חיי העבודה היא תענוג מיוחד.

2. ידידות לעומת ידידותיות. להלן אבחנה שימושית שנוטים להזניחה. עבור אנשים בעמדת סמכות, הבנת ההבדל בין ידידותיות וידידות יכולה לסייע להימנעות מסכנות ההעדפה:

* ידידות היא תחושה מיוחדת כלפי מעטים נבחרים.

* ידידותיות משמעותה גישה חמה ואוהדת שיכולה להיות מופנית כלפי הכול.

3. פיצוי עבור ידידות. כמנהל, קשריך הקרובים עם כמה אנשים עלולים לרמוז על פוטנציאל לאי-הגינות, לפיכך:

* היה מוכן לנטרל התנגדויות על-ידי ידידותיות לאחרים.

* כאשר מתאים, אמור לחבריך שהם, בדומה לך, עשויים להצטרך לשלם מחיר. במקרים מסוימים אתה חייב להתגמש כדי להימנע מהרושם של העדפה, וחברך עלול לצאת מופסד ובכך להקריב את הקרבן.

4. הבן את גורם הסודיות. כמנהל, יש לך גישה למידע שאינו מיועד לאוזנים אחרות. החלט מתי אתה יכול ומתי אינך צריך להכניס חברים בסוד ענינים חסויים.

5. ידידות לעומת קידום. התקדמות אינה צריכה להרוס חברויות ישנות, אבל לפעמים זה מה שקורה. לדוגמה, יורם רוזן התקדם לתפקיד מנכ"ל החברה ממשרתו כמנהל חטיבה. בן לילה, נקודת המבט שלו, כוחו וחרותו האישית השתנו. חברויות ישנות דעכו ודפוסים חדשים - בני לוויה לארוחת צהרים, מסעדות יקרות, הצטרפות למועדונים יוקרתיים וקשרים - צמחו במקומן.

יש יחסים המצליחים לעמוד גם בפני לחצים אלה. אולם ברוב המקרים, חברים מצפים מהדברים להשתנות כאשר זה או זה מתקדמים בסולם.

6. החלטות עשויות להפוך למבחני מצפון. הבחירה בין שני מועמדים לקידום עשויה להיות קלה במצב רגיל. אולם כאשר אחד המועמדים הוא ידיד, הבחירה כרוכה בגורמים חדשים: אם שני המועמדים שווים, האם תעדיף את חברך? אפילו המלך שלמה היה מתקשה להחליט במצב כזה. דרך הפעולה הטובה ביותר היא לבחור במועמד המתאים ביותר למשרה במונחי התוצאות לחברה, שני האנשים המעורבים ומצפונך.

7. כאשר נער פוגש נערה. חברויות בין שני המינים הן לפעמים כמו חומר נפץ. כמובן שהן אינן חייבות להיות כאלו. עברו הזמנים בהם זוגות שנראו יחד במקום העבודה פוטרו מיד. כיום, שני המינים מתערבים זה בזה באופן חופשי תוך שמירה על מגבלות הטעם הטוב. מצד שני, היו מנהלים שפוטרו עקב העדפה המבוססת על אינטרס רומנטי.

להלן מקרה שימחיש את המצב. בחברה המעסיקה שני זוגות, אחד הופרד על-ידי ההנהלה עקב הצבת "דוגמה רעה", והזוג השני, לאחר נישואיהם, סיפר בעליזות לחבריו שהם גרים יחד כבר שלוש שנים מבלי שאיש ידע זאת. ההבדל: דיסקרטיות ונכונות לנקוט במאמצים הדרושים להסוואת קשריהם.

8. להימנע מכאב לב. קטע ממכתב לבעלת-טור בעיתון אמריקאי: "פרשתי מעבודתי לאחרונה לאחר קריירה מאושרת ומוצלחת. בארוחת הפרידה, כולם, ממנכ"ל החברה ועד השליח, בקשו ממני לחזור ולבקר. שישה חודשים מאוחר יותר באתי לבקר. אפילו חברים-לשעבר היו עסוקים מדי מכדי לבלות יותר מדקות ספורות איתי. המנכ"ל, עימו הייתי מיודד מאד, "היה עסוק בישיבה". בסופו של דבר הצלחתי לשכנע מכר ותיק לאכול איתי צהרים. האוכל והשיחה היו גרועים. אני מתאר לעצמי שאי-אפשר לחזור על הפרידה פעם נוספת. או אולי כן?"

בעלת הטור פירטה את הצעותיה:

* אל תצפה להחיות את "הימים הישנים והטובים."

* אל תקפוץ לביקור "סתם". סביר שידידים לשעבר ישמחו לסעוד איתך צהרים אם תארגן את הפגישה מראש.

* ידידות צריך לטפח. פרידה של שישה חודשים היא ארוכה מדי. מגע סדיר יותר יסייע בשמירת הקשרים.

ידידות במקום העבודה שונה למדי מסוגים אחרים של ידידות, אולם יש גם תכונות דומות. אלה המסוגלים לשמור על יחסים טובים מחוץ למקום העבודה צריכים להיות מסוגלים לקצור את התמורה של ידידות עיסקית - עד לנקודה בה המילה "עבודה" ניתנת להשמטה מתיאור הידידות.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .