לדף הראשי

אומנות הניהול

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

טכניקות ניהול

טכניקות ניהול הן השיטות השיטתיות והניתוחיות בהן מסתייעים מנהלים בקבלת החלטות, שיפור אפקטיביות ויעילות, ובמיוחד בביצוע של שתי פעילויות-המפתח הניהוליות - תיכנון ובקרה.

טכניקות הניהול הן שיטתיות, ובמובן זה או אחר, ניתוחיות. לכישורים יש תפקיד חשוב בהרבה טכניקות, וכל הטכניקות שואפות להיות אובייקטיביות, או לכל הפחות, לצמצם את מידת הסובייקטיביות בקבלת ההחלטות. מאפיינים אלה ידונו בהמשך.

שיטתיות

טכניקות ניהול הינן שיטתיות בכך שהן מורכבות משיטות מוגדרות ועל-פי רוב רציפות להתמודדות עם בעיה, אספקת מידע לקבלת החלטות או שיפור היעילות התיפעולית. מאחר והן שיטתיות, הטכניקות מבטיחות שכל צעד הנדרש להתמודדות עם מצב מתבצע באופן שנקבע. הגישה השיטתית מקבלת עידוד מהשימוש בטכניקות הניהול ומספקת מסגרת בתוכה יכולים המנהלים לנצל את יכולתם באופן המסודר והתכליתי ביותר.

ניתוחיות

טכניקות ניהול הינן ניתוחיות בשני מובנים. ראשית, הטכניקות עצמן פותחו מתוך מחשבה אילו שיטות שיטתיות ואולי גם כמותיות נדרשות כדי להתמודד עם כל היבט של המצב ולהשיג את התוצאה הסופית.

שנית, וחשוב מכל, טכניקות הינן בדרך כלל ניתוחיות במובן שהן מציגות מצבים מורכבים לבחינה קפדנית ושיטתית ומפצלות אותם למרכיבי-המפתח שלהם. תהליך הזיהוי והניתוח הזה מקל על הסבתה המסודרת של כמות נתונים העשויה להיות מוצגת באופן מבולבל, לדפוסים הגיוניים, ובכך לקדם את ההבנה ולהצביע על הדרך להחלטה מתאימה.

הניתוח מתמקד בעובדות ולאו דוקא בדיעות ומספק מבנה מדויק ומינוח המשמש כאמצעי תקשורת, מאפשר למנהלים לשפוט במסגרת מוגדרת ובקונטקסט קונקרטי.

כמותיות

בהתאם למקרה, טכניקות ניהול מודדות את המתרחש במונחים מספריים או כספיים ומכמתות תחזיות של מגמות עתידיות. מרבית ההחלטות הניהוליות כרוכות בשיקולים כספיים, ולפיכך, טכניקות ניהוליות מציבות ערכים כספיים לדוחו"ת ביצועים, תוכניות ומידע בקרה הדרוש להערכת התוצאות כנגד תקציבים או מטרות.

בשיטות סטטיסטיות ומתמטיות משתמשים כדי לנתח נתונים, להעריך דרכי-פעולה חלופיות ולהצביע על ההחלטה המיטבית - כלומר, ההחלטה אשר תפיק את התוצאות הטובות ביותר עבור הארגון, מתוך מחשבה על גורמים מגבילים או אילוצים המתעוררים מהעדר משאבים.

נוצרים מודלים מתמטיים המספקים ייצוג מפושט של העולם הממשי הממצה את תכונות המצב הרלבנטיות לשאלות הנבדקות. מודלים כאלה, והדמיות (סימולציות) של מצבים תיפעוליים, מסייעים למנהלים בהתמודדות עם אי-ודאות. רק לעתים רחוקות הבחירה הנכונה או המיטבית היא ברורה מאליה. טכניקות כמותיות מסייעות למנהלים להבין את התוצאות האפשריות של נקיטת דרכי-פעולה חלופיות במונחים כספיים ומספריים. לפיכך, הן ממקדות את תשומת הלב בדרך-הפעולה בעלת הסיכויים הגבוהים ביותר להצלחה מבין החלופות השונות הזמינות.

יעד

על-ידי התמקדות בעובדות וניתוחן השיטתי, וכימות הניתוח בכל מקום שניתן, טכניקות ניהול מסייעות למנהלים להיות אובייקטיביים. טכניקות כמו חקר שווקים, חיזוי והערכת משרות מנצלות במידה מסוימת שיטות סובייקטיביות. אולם הסובייקטיביות מופעלת באופן מבוקר. המסגרת הניתוחית המוענקת על-ידי הטכניקות בתחומים אלה תבטיח לכל הפחות שכל מרכיב סובייקטיבי בתהליך קבלת ההחלטות ינותב לניתוח קפדני המאפיין כל טכניקה המופעלת היטב.

יישומים

לטכניקות ניהול יש יישומים בכל היבטי התיכנון, האירגון, ההנחיה ובקרת עניני המפעל או ארגון במיגזר הציבורי. התחומים המסוימים בהם טכניקות אלו מיושמות, המתוארים בספר זה, הם:

1. ניהול כללי, המכסה את התיכנון והבקרה הכוללים של הארגון. על-פי הגדרה זאת, ניהול כללי אינו טכניקה אלא דיסציפלינה המסתמכת במידה רבה על טכניקות ניהול כדי להבטיח את הצלחתה. הטכניקות או הדיסציפלינות המסוימות והרלבנטיות ביותר לניהול כללי הן בתחום התיכנון והארגון.

2. ניהול שיווק, אשר כפונקציה המכריעה בכל ארגון, מסתמך באופן ניכר על טכניקות כמו חקר שווקים, חיזוי, ניתוח ותיכנון מוצרים, תמחיר ותיכנון ובקרה של שיווק ומכירות.

3. ניהול ביצועים, העושה שימוש נרחב בטכניקות תיכנון, תיזמון ובקרת ייצור ומבטיח שהמשאבים יוקצו וינוצלו ביעילות באמצעות הקצאת משאבים ומערכות בקרת מלאי.

4. ניהול פיננסי, בו יש לטכניקות ניתוחיות, תיכנוניות, תקציביות ובקרה תפקיד חיוני בהבטחה שהמשאבים הדרושים לארגון ואלה שהוא יכול להרשות לעצמו יעמדו לרשותו, וכי ייעשה בהם שימוש יעיל.

5. ניהול משאבי אנוש, המנצל טכניקות שונות כמו תיכנון כוח-אדם, ניהול משכורות, הערכת ביצועים, הכשרה ופיתוח מנהלים כדי להבטיח שהארגון יחזיק את מספר האנשים בעלי היכולות, המיומנויות והמוטיבציה הדרוש לו.

6. טכנולוגיה חדשה, המאפשרת למחשבים וטכנולוגיות חדשות אחרות כמו רובוטים ומשרד ממוחשב לתת את המידע, יכולת עיבוד הנתונים והמתקנים הדרושים בארגון מורכב המגיב במהירות.

7. מדע ניהולי, המספק את הטכניקות הכמותיות בהן משתמשים בחקר ביצועים כדי לספק הכוונה בתיכנון, פתרון בעיות וקבלת החלטות.

8. תיכנון משאבים והקצאתם, בו משתמשים בטכניקות ניתוחיות של ניתוח רשת וקו איזון כדי לתכנן פרויקטים ולחשב את המשאבים הדרושים.

9. נצילות ויעילות, בהן משתמשים בטכניקות חקירה כמו ביקורת ניהולית כדי לעקוב אחר ביצועיו של הארגון בהקשר לניתוח יחסים פיננסיים, ובטכניקות מתקנות כמו צמצום עלויות, שיפור רווחים, תיכנון תפוקה וחקר העבודה לשיפור הביצועים והתוצאות.

תועלות

טכניקות ניהוליות מספקות את התשתית לביצועים ניהוליים משופרים. עוצמתן העיקרית טמונה בבסיס השיטתי, הניתוחי, ובמקרים רבים, הכמותי. הן פועלות על-ידי מחזור מתמשך של איסוף וניתוח מידע עובדתי, ניסוח בעיות, בחירת יעדים, זיהוי דרכי-פעולה חלופיות, בניית מודלים חדשים, השוואת עלויות כנגד ביצועים ותועלות ומעקב אחר הביצועים כדי להצביע על הדרך לפעולה מתקנת ושיפורים.

אי אפשר להכחיש את ערכן של טכניקות הניהול בהקשרים אלה, אולם יש צורך במילת אזהרה. טכניקות הן טובות רק באותה מידה כמו האנשים המשתמשים בהן. כימות הוא דבר מצוין, אולם כאשר הוא מבוסס על הנחות מוטלות בספק, הוא עלול לגרום למבנים כבדים המושתתים על יסודות רעועים להתמוטט כאשר היסודות אינם מסוגלים עוד לשאת את משקלם.

טכניקות כמו הערכת השקעות וניתוח סיכונים מציבות מנהלים בעמדה הטובה ביותר לקביעת כיוון הפעולה, אולם יש עדיין צורך בשיפוט. טכניקות ניהול יכולות לסייע למנהלים לקבל החלטות טובות יותר, אולם הן לעולם לא יבואו במקום שיפוט טוב שהינו סימן ההיכר של המנהל המצליח.

 

 

< startspan -->

Copyright © 2007.Meir Liraz. All rights reserved .